Jak prověřit vozidlo a na co si dát pozor při nákupu dodávek

Pokud pravidelně obměňujete váš vozový park, jistě je pro vás jako pro zákazníka velice složité vybrat si vyhovující vozidlo za rozumnou cenu. Každý chce mít jistotu, že vozidlo je v dobrém stavu a za rozumnou cenu, není kradené ani bourané. Často se setkáváme s klienty, kteří po negativních zkušenostech s nákupem ojetých vozidel nedůvěřují prodejcům a předem očekávají neférové jednání ze strany autobazarů. Jsme na trhu již dlouhou dobu a jsme jedním z největších bazarů dodávek a užitkových vozů, proto chceme bojovat proti předsudkům a dlouhodobě se snažíme zákazníkům poskytovat co nejlepší servis. Jsme spolehlivým partnerem při výběru vozidla, poskytujeme na vozy dlouhodobou záruku a ručíme za jejich dobrý stav. Stav vozidla si můžete otestovat sami při testovací jízdě, sestavili jsme pro vás tedy stručný přehled, na co si dát při výběru vozu pozor.

Při testovací jízdě mějte vypnuté rádio a klimatizaci, abyste dobře slyšeli zvuky motoru. Vyzkoušejte převodovku, kterou by mělo jít snadno řadit bez použití síly. Důležité jsou funkční brzdy, které ověříte při brždění ve vysoké rychlosti. Při prudkém zabrždění by se neměly ozývat žádné zvuky či vibrace. Také prověřte, jestli se při opakovaném brždění nesnižuje účinnost brzd. Na rovném úseku pusťte na chvíli volant a brzděte, auto by mělo držet stopu. V opačném případě to může signalizovat špatný stav brzd, poškození nápravy, nebo sjeté pneumatiky.

Stav motoru ověříte pomalým rozjížděním a postupným zrychlením do maximálních otáček. Chod motoru by měl být plynulý a bez jakéhokoliv trhání. Také byste měli zkontrolovat stav podvozku, pneumatik a výfukového systému. Jedině po pořádné kontrole vozidla budete mít jistotu, že stav vašeho vozu je v pořádku a je bezpečné s ním jezdit. Při výběru vozu se proto neváhejte obrátit na naše prodejce, kteří vám vozidlo rádi předvedou a prohlédnou s vámi.

Podívejte se na bazarové dodávky v Brně a otestujte si tento návod v praxi!

Dodávky Brno s.r.o.
Jedovnická 2514/15, Brno
Otevírací doba   Výkup a prodej
Po - Pá 8–18 hodin   Tel.: +420 778 470 090
So 8–16 hodin     +420 773 775 770
      E-mail: info@dodavkybrno.cz

Provoz společnosti byl
ukončen k 12.06.2018